Hakkımızda

Bozcaada'ya gelip çay bahçelerine oturduğunuzda, masanıza alışılmadık konuklar gelir. Poğaça, simit ve sandvicinize ortak olmak isteyen bu konukların mavi gözleri ilginizi çekecektir. Adımızı, Bozcaada'nın en eski yerleşimcileri olan bu mavi gözlü kargalar koydu; Mavi Karga.

Uzun yıllardır Bozcaada'ya gelen ve yaşayan Ayşen-Deniz Erduran ile Semra-Mustafa Tamyürek aileleri, kurdukları düşe, sizin beğeninizin de ortak olmasını amaçladı. Bu düşle oluşan Mavi Karga Bağ Evleri, Bozcaada'nın kekik kokulu havasını, tertemiz berrak denizini, tarihi dokusunu, eşsiz üzümlerini, nefis şaraplarını ve huzurunu yaşamak isteyenler için özenle hazırlandı.

Tek katlı iki ayrı bağ evinden oluşan Mavi Karga Bağ Evleri iki, üç ve dört kişilik toplam sekiz apart ile konuklarımıza hizmet veriyor. Baykuş, Anka, Serçe, Kırlangıç, Ardıç, Martı, Kumru ve Vadi isimlerini verdiğimiz apartlarımızın ilk dördü iki odalı, diğer dördü tek odalı olarak düzenlendi. Mavi Karga Bağ Evleri'nde internet, klima, buzdolabı, tam donanımlı mutfak, otopark ve kış aylarında merkezi ısıtma hizmetlerini bulabileceksiniz.

Mavi Karga, Bozcaada

Çanakkale Boğazı'na doğru giden ve oradan gelen gemilerin, denizin üzerinden sessizce geçişlerine kuş sesi armonisinin katıldığı, Bozcaada kent merkezine yaklaşık iki kilometre uzaklıktaki Tuzburnu sırtlarına yerleştik.

Hemen karşı kıyıda yer alan Geyikli Sahili ve Kaz Dağları ise, denizin mavisiyle birleşerek bize panoramik bir tablo oluşturdu. Bu nefis tablonun içerisine, Mavi Karga Bağ Evleri'nin on dönümlük yerleşim alanında yer alan zeytin, çam, iğde, nar, incir, karabiber, defne, okaliptüs, limon ve badem ağaçlarına eşlik eden geniş bir çim alanda yalın ayak yürümenin keyfini ekledik.

Güne başlarken, kendi yaptığımız reçelleri, mevsimlik meyveleri, yöresel zengin peynir ve zeytin çeşitlerini, doğada özgürce dolaşan tavuklarımızın yumurtasını, bostanımızdan gelen domates, biber, nane, maydanoz ve salatalığı, mutfağımızda hazırlanan poğaça ve kekleri, çay ve farklı kahve seçenekleri ile birlikte açık büfe olarak hazırlıyoruz.

Mavi Karga Bağ Evleri, Bozcaada âşıklarına, Bozcaada'yı keşfetmek isteyenlere huzuru ve keyifli bir tatili vadediyor.